Özel Davet

Evde Nişan Yaparken Bunlara Dikkat!

Evde Nişan Yaparken Bunlara Dikkat!

Evde nişan töreni yapmak hem kolay hem de zor gelebilir. Düzenlediğiniz etkinlik ne olursa olsun, özenli ve dikkatli bir organizeye ihtiyacınız vardır. Bu yüzden belli bir uğraş ve emek vermek gerekebilir. Ama her şeyin püf noktasını çözdükten sonra kolaylıkla halledebilirsiniz.

Nişan organizasyonlarınızı sorunsuz halletmek için de birkaç püf noktasına ihtiyacınız olacaktır. Evde nişan yaparken bunlara dikkat!

Çağıracağınız kişi sayısına göre oturma düzeni ayarlayın. Gerekirse evinizin salonunda fazla yer kaplayan eşyaları farklı odaya taşıyın. Masa, oturma grupları ve sandalyelerin olması yeterli olacaktır. Eğer salonunuz büyükse zaten böyle bir şeye ihtiyacınız olmayacaktır. O zaman sadece insanların birbirlerini rahat görecekleri şekilde koltukları yerleştirmeniz yeterlidir.

Mevsim bahar ya da yaz ise ve evinizin terası ya da bahçesi var ise; töreni orada da düzenleyebilirsiniz. Bu, herkes için daha keyifli bir seçenek olacaktır.

Süslemeyi çok abartmayın. Çiçekler, mumlar, şık yemek takımları, servis takımları ve masa örtüleri arasında bir ahenk yaratığınız takdirde yeterli şıklığı yakalayabilirsiniz. Belki ikramların sunumları için farklı objeler kullanarak havayı biraz daha değiştirebilirsiniz.

Yükünüzü biraz olsun azaltmak adına, yemekleri siz yapmayın. Onun yerine catering firmasıyla anlaşın. Hatta eviniz yeterli büyüklüğe sahipse ikram işini üstlenmeleri için garsonlardan da destek alabilirsiniz.

Geleneksel yemekler sunmaktan yanaysanız, ailenizdeki bütün kadınların gücünden faydalanabilirsiniz. Ama farklı yemekler ikram etmek isterseniz, catering firması doğru bir seçim olacaktır.

Bir konsol ya da masayı pasta kesme ve yüzükleri takma köşesi yapın. Süslemek için duvarlara ve tavanlara yapıştırılabilen kağıt süsler, balonla, led ışıklar ya da çiçekleri kullanabilirsiniz. Bu süslemeyi birkaç arkadaşınızın ya da kardeşinizin yardımıyla rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Pastanın yanı sıra; süslü kurabiyeler, cupcakeler, çikolatalar da alın ve ikram edin. Hem nişan masanız renkli duracak hem de insanlar lezzetli tatlılar yiyecekler.

Gelen misafirlerinize mutlaka nişan hatırası olarak kalacak bir hediye verin. Küçük çiçekler, mumluklar, magnetler, hediyelik objeler bu başlık altında toplanabilir. Şeker hamurundan yapılmış kurabiyeler, şekerler, lavanta keseleri, mumlar da hediye edebilirsiniz. Seçim tamamen sizin!

Evde nişan düzenlemek için neye ihtiyacınız varsa Etkinlikcim üzerinden bulabilirsiniz.