Özel Davet

Mezuniyet Töreni İçin Farklı Konseptler

Mezuniyet Töreni İçin Farklı Konseptler

Mezuniyet törenleri, mezuniyet eğlencesinden farklı etkinliklerdir. Herkesin diplomasını aldığı ve kep attığı törenlerdir. Her okulun bu töreni düzenlemek için çeşitli etkinlik konseptleri vardır. Hatta bazıları kalıplaşmıştır ama biraz değişiklik herkese iyi gelecektir.

Mezuniyet töreni için farklı konseptler oluşturun. Öğrencilerin, okulun tüm öğretim görevlisi kadrosunun ve ailelerin katıldığı bu törende herkes sizin misafiriniz ve aslında, onların bir kısmına veda partisi düzenliyorsunuz. Bunu keyifli ve güzel bir anı haline getirebilirsiniz.

Brunch ve mezuniyeti birleştirmek iyi bir fikir olabilir. Okulun kampüsünde törenin düzenlendiği alana bir brunch seti kurun. Açık büfe ikramlıklar, kokteyl masaları ve keyifli müziklerle töreni başlatın. Hem farklı hem keyifli olacaktır.

Brunch kadar farklı ama aynı zamanda geleneksel olabilecek bir etkinlik düzenleyin: Çay saati! Farklı çay çeşitleri, lezzetli ikramlar eşliğinde öğrencilerinizin başarısını kutlamak herkes için keyifli olacaktır.

Her okulda klasikleşmiş hale gelen kokteyl davetini biraz daha zenginleştirebilirsiniz. Bir ülke mutfağına yönelerek oranın lezzetlerinden oluşan bir kokteyl menüsü hazırlayabilirsiniz. Mesela; Uzakdoğu mutfağına yönelin ve suşi, börek çeşitleri, deniz mahsulleri, nooddlelarla misafirlerinizi renkli bir şekilde ağırlayın.

Tek farklılık yemeklerden ibaret değil! Konseptinizi, farklı mekanlarda tören yaparak da değiştirebilirsiniz. Festival tadında bir mezuniyet için ormanlardaki etkinlik alanlarında ya da öğrencilerin kendilerini prens ve prensesler gibi hissetmeleri için tarihi bir mekanda tören yapabilirsiniz.

Öğrenciler mezun oluyor; lezzetli ikramlarla ağırladınız, iyi bir mekanda etkinliği düzenlediniz yeter mi? Yetmez! Gelen tüm misafirleri ortak noktada buluşturabilecek bir sanatçıyı mezuniyet töreninizde sahne alması için davet edebilirsiniz. Müzisyen, tiyatro ekibi, dans grubu hatta sihirbazlık gösterisi bile olabilir. Mezuniyet partisinden önce küçük bir eğlence de keplerin atıldığı gün olsa fena olmaz değil mi?

Herkes için özel olan bu günü daha da özel bir hale getirmek çok kolay! Tüm fikirlerinizi hayata geçirmek için etkinlik planınızı Etkinlikcim üzerinden yapın!